Краєзнавча діяльність займає важливе місце в діяльності кожної бібліотеки, яка за допомогою краєзнавчих матеріалів сприяє вихованню у молоді патріотизму, національної свідомості, дбайливого ставлення до рідної землі, – своєї “малої батьківщини”, її історії, поваги до народних традицій і звичаїв, фольклору, любові до рідної природи. Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову та культуру.
24 листопада 2016 року на базі Малівської публічно – шкільної бібліотеки відбувся виїзний семінар бібліотечних працівників району на тему «Сільська бібліотека – нові підходи до організації краєзнавчої роботи».
Відкрила семінар бібліотекар публічно – шкільної бібліотеки с. Малеве Ольга Харчук яка розповіла про роботу книгозбірні, налагоджену співпрацю із школою, дитячим садочком, клубом, сільською радою та про бібліотечне краєзнавство в культурному житті громади села: стан, важливість, удосконалення та нові підходи до роботи.
В ході семінару бібліотекарі відвідали краєзнавчу кімнату, музей В. Поліщука та Свято - Хресто - Воздвиженську церкву в якій протягом року оновилося понад 40 ікон.
Кожна людина завжди з великою любов'ю і душевним трепетом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство, пишається своєю рідною землею, рідною сім’єю, хоче сказати про неї найкраще, все це було представлене бібліотекарем у відеопрезентації «Подорож батьківським краєм». Учасники семінару ознайомилися із фотовиставкою «Старе фото розповідає», а юні таланти Малівщини читали вірші місцевих поетів про рідний край та презентували свої власні твори. Підводячи підсумки семінару, директор КЗ «Демидівська ЦСПШБ» Валентина Тимощук зазначила, що бібліотеки були і залишаються важливим і незамінним осередком підвищення рівня освіченості та духовності. Бажання бути корисними людям, працьовитість, ентузіазм і душевна краса – ці якості притаманні бібліотекарям, побажала всім творчої наснаги та успіхів у роботі.
|