Понеділок, 11.12.2023, 23:57
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради

 

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

 

Меню сайту
Опитування
Ви цікавитесь новими надходженнями бібліотеки?
Всього відповідей: 8
Статистика
Форма входу

Бучман Семен Васильович

 

Бучман Семен Васильович народився в с. Золочівка. Закінчив сільську школу з відзнакою. Освіту здобув у Кременецькому лісотехнічному училищі.

У 1942 р. вступив до лав підпільної організації «Юнаки».

25 листопада 1946 р. був заарештований зі звинуваченням у зв’язках з УПА та приналежності до ОУН. Присудили 10 років каторги, яку відбував у Магаданській області.

Закінчив Тбіліський університет. За практичну і наукову роботу Семену Васильовичу запропонували посаду співробітника у Центральному дендрарії курортного міста Сочі. Дендрарій підпорядкований науково-дослідному інституту в Москві. Там він пропрацював понад 40 років. Тричі був переможцем на всесоюзних виставках. Має 30 наукових праць.

Відомий у багатьох країнах світу. Семена Васильовича запрошують як консультанта для обміну насінням і рослинами між ботанічними садами в Японію, Китай, Німеччину та Кубу.

На основі найсучасніших наукових досліджень з біології та біоенергетики виростив саджанці «фараонівського» саду для урядової дачі у Форосі в Криму на замовлення М.С. Горбачова.

21 листопада 2015 р. Бучман Семен Васильович відвідав малу Батьківщину - с. Золочівка. На рідній землі його зустрічали депутат районної ради Людмила Суходол, Золочівський сільський голова Оксана Малецька, народне аматорське вокальне тріо «Дивоцвіт» районного будинку культури. 91-річного Семена Васильовича у будинку його племінниці зустрічаючі привітали з прибуттям на Україну. Тріо «Дивоцвіт» виконало для гостя ряд українських та повстанських пісень. Семен Васильович в свою чергу поділився спогадами про своє життя, про бій у с. Набережне, про загиблих повстанців та місця їх захоронення.

Рішенням сесії Золочівської сільської ради у 2014 році Семену Васильовичу Бучману присвоєно звання почесного громадянина Золочівки.

Наша адреса
35200, Україна,
Рівненська обл.,
смт Демидівка,
вул. Б. Хмельницького, 12,
тел: (03637) 6-11-94
E-mail: bibdem@meta.ua

МИ ПРАЦЮЄМО:
9:00-18:15 год.
П’ятниця: 9:00 – 17:00 год.
Вихідний день: субота
Вільний доступ
ві-фі

До послуг відвідувачів нашої бібліотеки зона вільного wi-fi

Що читати влітку?
Список літератури: Що читати влітку учням 5-11 класів
Книги-ювіляри 2019
Періодичні видання
Періодичні_видання© 2023 розробник сайту КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради Рівненської області
Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах