Воскресенье, 25.02.2024, 00:27
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради

 

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

 

Меню сайту
Опитування
Ви цікавитесь новими надходженнями бібліотеки?
Всього відповідей: 8
Статистика
Форма входу

Скальський Валентин Романович

 

Народився 25 червня 1954 року в смт. Демидівка Рівненської області.

У 1971 закінчив Демидівську середню школу, а у 1978 році – радіотехнічний факультет Національного університету "Львівська політехніка”. Працював на Львівському заводі радіоелектронної медичної апаратури, служив у лавах Радянської армії, після чого пішов працювати у НТК "Фізико - механічний інститут ім. Г.В. Карпенка” Національної академії наук України, м. Львів, де працює і по нинішній день. В даний час виконує обов'язки завідувача відділу акустико-емісійного діагностування елементів конструкцій.

За час роботи в НТК (з 1980 р.) ним розроблено низку методик і засобів для проведення неруйнівного контролю методом акустичної емісії виробів та конструкцій, кількісної оцінки об’ємної пошкодженості і статичної тріщиностійкості матеріалів як на повітрі, так і у робочих середовищах. Більшість із них знайшли своє прикладне застосування.

У 1993 р. успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, а у 2003 р. – доктора технічних наук зі спеціальності „механіка деформівного твердого тіла”. За результатами наукових досліджень опублікував понад 200 друкованих праць, серед яких довідниковий посібник „Механіка руйнування та міцність матеріалів”, монографії: „Акустична емісія під час руйнування матеріалів, виробів і конструкцій”, „Оцінка об'ємної пошкодженості матеріалів методом акустичної емісії”, „Some methodological aspects of application of acoustic emission”, „Теоретичні основи акустичної емісії у механіці руйнування” а також 5 препринтів та близько 20 патентів України на винаходи. Його праці опубліковані у таких фахових виданнях як „Engineering Fracture Mechanics”, „Materialwissenschaft und Werkstofftechnik”, „Фізико-хімічній механіці матеріалів”, „Технической диагностике и неразрушающем контроле”, „Відбір та обробка інформації”, „Віснику двигунобудування” тощо. Неодноразово виступав із науковими доповідями на науково-технічних конференціях, симпозіумах та семінарах різного статусу як в Україні, так і поза її межами.

У 1997 р. присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника, а у 1998 р. на запрошення польської сторони проходив наукове стажування у Політехніці Свєнтокржиській (м. Кельце). За його безпосередньою участю виконувалась ціла низка наукових міжнародних грантів, серед яких і проекти УНТЦ. Важливим науковим доробком є участь у розробці та запровадженні у дію (2001 р.) Держстандартом України „Рекомендацій щодо акустико-емісійного контролю об’єктів підвищеної небезпеки. Р 50.01.- 01”, а особливо – Національного стандарту ДСТУ 4227–2003. „Настанови щодо проведення акустико-емісійного діагностування об’єктів підвищеної небезпеки”, який чинний від 01.12. 2003 р.

У 2004 р. під його керівництвом у ФМІ НАН України створено лабораторію акустико-емісійних досліджень. Займається науково-педагогічною діяльністю – за сумісництвом працює професором кафедри механіки у Львівському національному університеті імені Івана Франка та на кафедрі зварювального виробництва, діагностики і відновлення металоконструкцій Національного університету "Львівська політехніка”

Наша адреса
35200, Україна,
Рівненська обл.,
смт Демидівка,
вул. Б. Хмельницького, 12,
тел: (03637) 6-11-94
E-mail: bibdem@meta.ua

МИ ПРАЦЮЄМО:
9:00-18:15 год.
П’ятниця: 9:00 – 17:00 год.
Вихідний день: субота
Вільний доступ
ві-фі

До послуг відвідувачів нашої бібліотеки зона вільного wi-fi

Що читати влітку?
Список літератури: Що читати влітку учням 5-11 класів
Книги-ювіляри 2019
Періодичні видання
Періодичні_видання© 2024 розробник сайту КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради Рівненської області
Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах