«Книги — морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перла виносить».
І.Франко
Щороку хвилююча мить чарівної весни приносить до бібліотек України традиційне і довгоочікуване свято — Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який проходив з 21 по 25 березня в Демидівській ЦРБ під гаслом «Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято» це час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття, свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати.
Протягом тижня було проведено ряд заходів:
На екскурсію до бібліотеки під назвою «Подорож в місто книг» завітали учні 1-А і 1-Б класу Демидівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцей» Діти дізналися, що означає слово «бібліотека», правила користування бібліотекою, виникнення книги та книгодрукування, про шлях книги від глиняних табличок до книги в сучасному вигляді. Маленькі пізнайки ознайомились з періодичними виданнями, які надходять до бібліотеки: «Пізнайко», «Малятко», «Барвінок», «Світ дитини», «Яблунька» та ін. Діти, які побували на екскурсії, мали змогу записатися до бібліотеки і стати нашими читачами. Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від наших маленьких відвідувачів.
* * *
Англійська мова є однією з найбільш розповсюджених мов у світі, державною мовою багатьох держав та мовою міжнародного спілкування.
Під час презентації книг англійською мовою бібліотекар ознайомила читачів з англомовними виданнями - словниками, довідниками, які знаходяться в бібліотеці.
* * *
Кожній людині притаманна любов до рідного краю. Для юних читайликів була представлена книжкова виставка «Письменники Рівненщини – дітям». Маленькі читачі ознайомились з дитячими творами письменників Рівненщини.
Особливо багато цікавого про природу та навколишній світ відкривають малюкам мудрі казки й оповідки дідуся Романа. А от його авторські віршики – це світ яскравих вражень, сонячного тепла та невгамовного веселого дійства.
* * *
Бібліотекарем шкільного відділу для учнів 6-Б класу Демидівського НВК «ЗОШ I-III ступенів - ліцей» було проведено краєзнавчу годину «Шевченко і Рівненщина». Бібліотекар розповіла учням як 170 років тому по Рівненських просторах мандрував великий митець України – Тарас Григорович Шевченко. Мальовничі місця спостерігав Тарас Григорович, проїжджаючи Корець, Острог, Дубно і Берестечко. Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, але слово Т. Шевченка житиме вічно.
* * *
Внесок книги в життя людини завжди цінувався і буде цінуватися в усі часи. Але на сьогоднішній день комп’ютер є незамінним інструментом. Без його використання не обходиться жодне виробництво, навчання та наука. Ми вже не уявляємо своє життя без Інтернету. У всесвітній мережі ми беремо всю потрібну інформацію, тому що це найбільш раціональна витрата часу.
Для користувачів бібліотеки було проведено виховну годину «Книга чи комп’ютер». Предметом обговорення була роль книги і комп’ютера в інформаційному суспільстві. В результаті всі присутні погодились в одному: друкована книга попри розвиток віртуальних технологій завжди буде існувати і знаходити свого вдячного читача і також дійшли згоди, щоб бути освіченою, сучасною людиною, необхідно і читати друковані книги, і користуватися Інтернетом.
* * *
Протягом тижня діти показали свої знання казок охоче брали участь у веселій казковій вікторині «У казки на гостинах», співали пісеньки казкових героїв, відгадували загадки. Саме завдяки казці малеча пізнає світ, вчиться розрізняти добро і зло.
* * *
Також для юних користувачів було запропоновано переглянути українські мультфільми «Солом'яний бичок», «Івасик-Телесик». Після перегляду мультиків було емоційне обговорення, присутні ділилися враженнями побаченого і обмірковували, як би вони вчинили на місці того чи іншого героя.
Отже, хороші мультики вчать моралі, поняттям, що правильно, а що ні. А головне - позитивні емоції дитини.
Веселим, радісним та повчальним був цей тиждень в бібліотеці. Ми вітаємо своїх читачів з святом дитячого читання і з нетерпінням чекаємо всіх в нашій бібліотеці.
|