Все, що залишилось – пам'ять...
Там, де колись їх вбили – там парки, будинки, дороги …
Там, де колись їх вбили – безіменний камінь, не храм…
Там їхню мову не чути – бо вбили разом із ними …
Там їхніх рідних немає – бо всі закатовані там…
Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси. Україна в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безневинних…
1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об´єднаних Націй ухвалила резолюцію, в якій постановила, що день 27 січня — це Міжнародний день пам´яті жертв Голокосту
27 січня 2016 року бібліотекарем Демидівської ЦРБ Ольгою Легкою було проведено урок історії: «Голокост – пером на серці людства» для відвідувачів бібліотеки, присвячену Міжнародному Дню пам’яті жертв Голокосту. Бібліотекар розповіла що в Україні анти-єврейський геноцид носив особливо жорстоку форму. Це пояснювалося тим, що, у розумінні нацистів, тут жили не просто євреї, а євреї «більшовицькі», нібито складаючи основу радянської влади що й представляють собою рушійну силу світової революції, для запобігання якої й необхідно було будь-якими способами позбутися її носіїв. А Символом Голокосту в Україні став розстріл близько ста тисяч людей, більшість із яких були євреями, у Бабиному Яру (м. Київ).
На завершення усі присутні також переглянули книгу «Голокост в Україні: свідчення тих, хто вижив», та відеофільм "Світла крапля. Музей Голокосту".
|