Суббота, 20.04.2024, 13:32
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради

 

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

 

Меню сайту
Опитування
Чи знаєте Ви про безкоштовний доступ до Інтернет в нашій бібліотеці?
Всього відповідей: 9
Статистика
Форма входу

Самодіяльники й художники

Зозуля  Маряна Валеріївна

                Народилася   24  лютого  2001 року  у с. Пляшева  Радивилівського  району  Рівненської  області. У 2007  році  стала  першокласницею Пляшевської  ЗОШ I-III ст.   Зараз   навчається  в  11 класі  Пляшевського  ліцею.  Активна  дівчина, старанна  учениця, займається  у  танцювальному  гуртку клубу с. Пляшева, бере  участь  у  різноманітних  заходах, які  проводяться  у  Пляшеві.

         З  7 класу  захопилась  виготовлення  виробів  з  орігамі.  Роботи  Маряни   приваблюють  красою  та  неповторністю.  Вироби  Маряни   Зозулі  неодноразово  представлялись  на  різних  виставках  районного  рівня, а  також  у  місцевій  школі.

 

Аполінарія Лаврентіївна Казмірук

Казмірук Аполлінарія Лаврентіївна народилася  11 липня 1936 році  в селі Більче Демидівського району в сім'ї селянина Дячука Лаврентія Сильвестровича і Дячук Ольги Петрівни.

Коли було 3 роки, залишилася без матері, Поліну доглядала бабця Мокрена. Батько одружився вдруге, мачуху звали Олена Іванівна. Через деякий час у 1944 році він був заарештований за причетність до УПА. Лише два рази рідні мали нагоду відвідати його. Тоді їм відмовили, і більше донька батька не бачила. Згодом з'ясувалося, що він був розстріляний 25 листопада 1944 року. А на мачуху та Поліну 20 травня 1947 року чекало заслання до Актюбінської області Казахської СР. Тривало воно недовго, бо мачуха самовільно повернулася назад. ЇЇ  вислали вдруге, але уже без дівчинки. Поліна проживала з тіткою. В школу пішла в 15 років. Дуже любила малювати, але не мала чим. Збирала "огризки" олівців, які викидали інші діти. Закінчила сім класів Малівської школи, вступила на навчання в Дубенське медучилище. Вирізнялася з поміж інших дітей поношеним взуттям та вкороченим тітчиним плащиком. А ще неабияким вмінням малювати та потягом до мистецтва.

Закінчивши навчання працювала в селі Калинівка на медпункті фельдшером. Тут зустріла свою долю. Молоде подружжя окрім двох валіз не мали нічого. Доводилось продавати свої картини, щоб вижити. Чоловік завжди був поряд, допомагав. Як розповіла Аполлінарія Лаврентіївна Казмірук, вона дуже любила малювати квіти, а потім перейшла до написання картин, окремі відтворювала з дуже старих і затертих клаптиків паперу.

Коли почали будувати церкви, писала ікони. Серед її робіт, портрети Марусі Чурай, Тараса Шевченка, Лесі Українки; розп'яття Ісуса Христа на фігурі та в „Голгофа", що у храмі селища Демидівка; ікони „Св. Варвари", „Євангелісти", „Ісус Христос" (знаходяться у храмі с. Більче), хоругви (знаходяться у Пашівській, Більчанській, Ставрівській церквах).

Аполлінарія Лаврентіївна не зупиняється на досягнутому, є у неї плани які вона з Божою поміччю втілить у життя.

____________________________________________________________________________________________

Оксана Лаврентіївна Романишин

Керівник гуртка  Демидівського будинку творчості школярів. Художниця. Захоплення-виготовлення виробів із природного матеріалу. Наполегливість і відтворення казкових портретів знайшли визнання. Її роботи приймали участь в багатьох обласних виставках, знані і за межами нашої області.

____________________________________________________________________________________________

Молочій Георгій Володимирович

(вироби)

   

Талановита людина від народження, дар від Бога.

Народився у 1965 році в с.Перекалі Демидівського району. Закінчив Княгининську школу. Ще з третього класу зацікавився художнім мистецтвом. Закінчив Млинівську художню школу. Навчався у Московському народному університеті мистецтв.

На даний час Георгій Володимирович проживає у рідному селі, присвятив своє життя роботам на біблійну тему. Малює в основному ікони, оформляє церкви. Також працює із деревом. 

____________________________________________________________________________________________

Хмарук Юрій Данилович

(вироби)

    Вид діяльності: – самодіяльний художник, житель с.Берестечко, народився 5.10.1967 року в с.Смородськ, Дубровицького району, Рівненської обл. Вчитель української мови та літератури при Малівській ЗОШ. Мистецтву малювання навчався в Київській художній студії «Оберіг». Картини художника захоплюють глядачів своєю красою та неповторністю,вони неодноразово були представлені на сільських виставках майстрів декоративно прикладного мистецтва.

____________________________________________________________________________________________

Котяй Михайло Кирилович

(вироби)

 

    Вид діяльності:-художня обробка дерева та самодіяльний художник.  житель с.Берестечко. Народився 21.11.1967 року в с.Великі Озера, Дубровицького району, Рівненської обл. .Ще в ранньому дитинстві Михайла Кириловича захоплювали малюнки тварин,які малювала для нього мати Серафима,тож любов до мистецтва передалася майстру саме від неї,а навчаючись в Львівській школі мистецтв в 1988р,майстер здобув ще й навики різьби по дереву. Роботи Михайла Кириловича неодноразово були представлені як на сільських так і на районних виставках народних умільців.

____________________________________________________________________________________________

Тамара Дмитрівна Ніколайчук

Вчитель Демидівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-ліцей». Спеціалізується на вишивці рушників, сорочок.

Брала участь у вишиванні Рушника Єдності в м.Рівне в рамках Всеукраїнського проекту «Єдина  Україна: Схід і Захід разом» у 2011році.

Наша адреса
35200, Україна,
Рівненська обл.,
смт Демидівка,
вул. Б. Хмельницького, 12,
тел: (03637) 6-11-94
E-mail: bibdem@meta.ua

МИ ПРАЦЮЄМО:
9:00-18:15 год.
П’ятниця: 9:00 – 17:00 год.
Вихідний день: субота
Вільний доступ
ві-фі

До послуг відвідувачів нашої бібліотеки зона вільного wi-fi

Що читати влітку?
Список літератури: Що читати влітку учням 5-11 класів
Книги-ювіляри 2019
Періодичні видання
Періодичні_видання











© 2024 розробник сайту КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради Рівненської області
Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах