Четверг, 26.12.2024, 20:37
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради

 

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

 

Меню сайту
Опитування
Ви цікавитесь новими надходженнями бібліотеки?
Всього відповідей: 8
Статистика
Форма входу

Вербень

Церква Успіня Присвятої Богородиці с. Вербень

 

         Роки будівництва: Церкву заклали ще у 1877році 24 квітня, а завершили будівництво і розпис споруди 27 лютого 1880року.

«…Благодаттю Божою з благословення святого Архіпастиря Дмитрія Архієпископа Волинського в царювання Олександра ІІ, імператора Всеукраїнського заснований храм улітку від Різдва Христового 1877року 24 квітня. Будівництво храму тривало два роки 299днів. Освячений у 1880році 27 серпня в ім’я Успіня Божої Матері зусиллями прихожан цього храму, християн с.Вербень…» такий напис старослов’янською мовою, у рамці , написаний великими буквами: довжина 1метр ширина  70 сантиметрів пожовтілий від часу  зберігається у храмі.

         За поданням М. Теодоровича  церква Успіня Присвятої Богородиці в Вербні побудована на місці дуже старої. Побудована на кошти прихожан. Дерев’яна з такою ж дзвіницею на кам’яному фундаменті. Копії метричних книг зберігаються з 1746 року. Під церкву виділено 1дес. 1400сажнів, землі для обробітку 30 дес. 824 саж. сінокосу 6 дес. 1350 саж. На ту землю «имьется эрекция»  дана 30 жовтня 1750 року  поміщиками  Іваном та Шимоном Петрушевським і  Михайлом Рогозенським і оригіналом що зберігається в архіві Волинської  духовної  Консисторії.  Священик і прихід користується землею безперешкодно.

         В священика дім новий на кам’яному фундаменті, великий. Для псалмів приміщення немає дворів 84 прихожан 657. Церква приписана  до приходу села  Хрінники , що за  2км.

         Старші люди запам’ятали лише прізвище, можливо, першого священика – Вовк. Він залишив парафію 1929 році. На цю ж парафію призначили Андрія Яблонського, який прослужив у цьому храмі 40 років.    Довгий час в історії  села  Вербень дуже мало відомостей  було про настоятеля  церкви Успіня Пресвятої Богородиці   Яблоського Андрій. Допомогла у цьому книга подарована сином  Андрія Яблонського  -  Валентином Андрійовичем Яблонським. ( 8.12.1930р.н. село Вербень)

Отець Андрій Яблонський народився у Вишгородку  у багатодітній сім’ї:  мав два брати і чотири сестри.

Два рази на тиждень ходив на уроки Закону Божого до місцевої школи. Розповідають, що він малював ікони, які і сьогодні збереглися на стінах церкви. Після його смерті, до служіння приступив Жибжицький та він довго не затримався. Через чотири роки його змінив Шевчук Анісій, який прослужив 21 рік. А з  4 грудня  1992  року  у храмі Успіня Божої Матері розпочав  свою службу  Василь Іванович Парфанюк.

         Впродовж всього функціонування храм ніколи не закривався  хоча були спроби. Як згадував  колишній сільський голова Мехеда  Анатолій  був наказ закрити церкву  на що він зразу ж написав заяву на звільнення, а так як він був на хорошому рахунку  до його думки прислухалися. Була тільки заборона  на церковний дзвін.  Всі церкви в окружних селах були закриті  навіть в селі Пляшева. Тому на великі релігійні свята було дуже людно церква не вміщала усіх людей. На великі свята створювалися групи патрулювання  з партійців та вчителів.

 

 

Церква християн віри  Євангеліївської п’ятидесятників с. Вербень

 

         Роки будівництва: 1950 р.

     Церква розташована в приміщені  колишнього будинку побуту  побудованого 1950 році.

     У 1999 році приміщення придбали та реорганізували  під церкву, а 30.12 2000 року було відкриття та богослужіння у новій церкві.

     Просвітор Кравець Роман Павлович

         Станом на 2014 рік висвячених  парафіян по селу Вербень 25 чоловік. Діти відвідують церкву але вони не є членами  церкви до висвячення.

Наша адреса
35200, Україна,
Рівненська обл.,
смт Демидівка,
вул. Б. Хмельницького, 12,
тел: (03637) 6-11-94
E-mail: bibdem@meta.ua

МИ ПРАЦЮЄМО:
9:00-18:15 год.
П’ятниця: 9:00 – 17:00 год.
Вихідний день: субота
Вільний доступ
ві-фі

До послуг відвідувачів нашої бібліотеки зона вільного wi-fi

Що читати влітку?
Список літератури: Що читати влітку учням 5-11 класів
Книги-ювіляри 2019
Періодичні видання
Періодичні_видання











© 2024 розробник сайту КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради Рівненської області
Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах