Среда, 24.04.2024, 10:10
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради

 

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

 

Меню сайту
Опитування
Чи знаєте Ви про безкоштовний доступ до Інтернет в нашій бібліотеці?
Всього відповідей: 9
Статистика
Форма входу

Відомі земляки

Ігор Рафаїлович Юхновський

Народився 1 вересня 1925, в селі Княгинине, Демидвського району, Рівненська область.

Український фізик-теоретик, народний депутат України кількох скликань. З 2006 року — голова Українського інституту національної пам'яті.

Доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, народний депутат України І - ІV скликань, лауреат премії АН УРСР ім. М.М.Крилова, кавалер орденів "Знак пошани” (1975), Трудового Червоного Прапора (1985), Вітчизняної війни I ступеня (1985), Відзнаки Президента України (1995), Ордена За заслуги I ступеня (2000), Ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня (2002), Герой України та кавалер ордена Держави (2005).

Голова Українського інституту національної пам’яті. Почесний директор Інституту фізики конденсованих систем НАН України, почесний доктор Інституту теоретичної фізики ім.М.М.Боголюбова НАН України, доктор Honoris Causa Львівського національного університету імені Івана Франка.

Вчений, фізик-теоретик, державний, політичний і громадський діяч. І.Р.Юхновський створив добре знану у світі Львівську наукову школу статистичної фізики. Ним розроблені оригінальні і потужні методи теоретичних досліджень систем взаємодіючих частинок: метод колективних змінних та метод зміщень і колективних змінних, які дозволили розв’язати серію принципових проблем фізики конденсованої речовини. Ним і його учнями зроблено суттєвий внесок у розвиток теорії рідин і розчинів електролітів, металів і сплавів, невпорядкованих систем, фазових переходів та критичних явищ. Останнім часом у полі наукових інтересів І.Р.Юхновського є математичні методи в економіці та в розвитку суспільства, проблеми енергетики, проблеми безпеки об’єкту "Укриття” на Чорнобильській АЕС, теорія гетерогенного каталізу і ряд інших стратегічно важливих проблем для держави.

Автор близько 500 наукових статей, 7 монографій та підручників, зокрема:

Статистическая теория классических равновесных систем (К.: Наук. думка, 1980; зі співавтор.);

Фазовые переходы второго рода в методе коллективных переменных (К.: Наук. думка, 1985);

Квантово-статистическая теория неупорядоченных систем (К.: Наук. думка, 1991; зі співавтор.);

Основи квантової механіки (К.: Либідь, 1995; 2002 з доп.);

Мікроскопічна теорія фазових переходів у тривимірних системах (Л.: Євросвіт, зі співавтор.);

Вибрані праці. Фізика Л.: В-во Львівської політехніки, 2005);

Вибрані праці. Економіка (Л.: В-во Львівської політехніки, 2005)

У 1969 році у місті Львові І.Р.Юхновським створено Відділ статистичної теорії конденсованих станів Інституту теоретичної фізики АН УРСР. На його основі у 1990 році засновано Інститут фізики конденсованих систем НАН України. Протягом 1990-1998 років І.Р.Юхновський очолював Західний науковий центр НАН України. Для підтримки проведення наукових досліджень в Україні І.Р.Юхновський у 1996 році заснував Фонд підтримки науки.

У 1990 році І.Р.Юхновського обрано депутатом Верховної Ради України. В парламенті очолював опозицію як Голова Народної Ради. У 1990-1993 рр. був Головою Комісії Верховної Ради з питань науки та освіти, членом Президії Верховної Ради. У 1992 р. працював Державним радником України та очолював Колегію з питань науково-технічної політики Державної Думи України. У 1992-1993 рр. працював на посаді Першого віце-прем’єр міністра України. У 1994 р. вдруге обраний депутатом Верховної Ради України. У 1994-1996 рр. був лідером депутатської групи "Державність”. У 1996 р. за його ініціативою створена Міжвідомча аналітична консультативна рада при Кабінеті Міністрів України. У 1998 р. втретє обраний народним депутатом України, належав до фракції Українського народного руху. Протягом грудня 1999 р. – березня 2002 р. був Головою Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України. У 2002 р. вчетверте обраний до Верховної Ради України за єдиним списком від блоку Віктора Ющенка "Наша Україна”, входив до складу фракції "Наша Україна” і був першим заступником, а згодом Головою Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти та Головою спеціальної тимчасової комісії Верховної Ради України з питань майбутнього, Голова Всеукраїнського об’єднання ветеранів, член ради НС "Наша Україна”. У червні 2006 року Постановою Кабінету Міністрів України І.Р.Юхновського призначено Головою Українського інституту національної пам'яті – центрального органу виконавчої влади із спеціальним статусом.

     
Євген Павлович Цимбалюк

 

Народився 16 березня 1962 року в с. Вовковиї, Демидівського району на Рівненщині. 

Закінчив українське відділення філологічного факультету Рівненського педінституту. Був головою вузівської літературної студії. Після армійської служби трудову діяльність розпочав у Млинівській районній газеті «Гомін». До 1985 року — заступник редактора Млинівської районної газети «Гомін».Із 1985 року працює у рівненській обласній газеті «Вільне слово» (завідувач відділу власних кореспондентів). Із 2007 року — головний редактор літературно-краєзнавчого журналу «Погорина» Рівненської обласної організації Національної спілки письменників України.

Окремими виданнями вийшли: збірки поезій «Вирій» (1990), «Лаври і терни» (1997), повість «Христина» (1991), книжки для дітей «Кролик, який обманув себе» (1991) та «Неслухняник» (1994), краєзнавчі дослідження «Млинівщина: погляд у минуле» (1991), «Млинівщина на межі тисячоліть» (2001), «Берег любові — берег печалі» (2003), «Редут» (історичні оповідання)(2007), «Холодний подих монастирської свічки» (історичні оповідання, у співавторстві з Андрієм Бабінцем)(2008) літературний портрет «Ростислав Солоневський» (2000) тощо.

Член Національної спілки письменників України.

Учасник п'ятої республіканської наради молодих літераторів 1989 року. Лауреат літературної премії імені Валер'яна Поліщука. Нагороджений Почесною Грамотою Кабінету міністрів України.

Ярош Анатолій Петрович 

Народився Анатолій Ярош у 1929 році у селі Золочівські Ниви Демидівського району Рівненської області. Багато хто в Україні та поза її межами дізнався про це поселення саме за адресою цілителя. Але три роки тому подружжя Ярошів переїхало до доньки Марії у село Ратнів. Однак потік хворих до цілителя не зменшився.

Під час війни Анатолій Ярош від вибуху снаряда втратив на одному оці зір та ліву руку, а згодом… почав лікувати від сколіозу, остеохондрозу, поліартриту, спинних гриж, складати переломи, вправляти вивихи, диски. Багато років костоправ нічого не бачить.

Попри похилий вік (79 років) костоправ не перестає приймати хворих, лікуючи їх від сколіозу, остеохондрозу, поліартриту, спинних гриж; складає також переломи, вправляє вивихи, диски...

Лікувати людей  йому допомагає дружина Надія Миронівна. Вона робить перев’язки, підтримує поламані руки.


Солоневський Ростислав Тимофійович

Народився  25 квітня 1930 р., с. Вовковиї, Демидівського району на Рівненщині - український письменник.

Із сім'ї хліборобів. Його навчання в школі було перерване війною, і він став учнем стельмаха. Після закінчення семирічки в 1947 р. вступив у Дубенське педучилище, з якого в 1950 р. за відмову поступити в комсомол був виключений. Достроково став учителем Хотинської школи Радивилівського району, звідки весною 1951 р. був призваний в армію. У 1954 р. був поновлений учнем Дубенського педучилища, яке закінчив з відзнакою.

З 1957 р. працював директором Клеванського районного будинку школярів та юнацтва, вчителем СШ № 2 селища, одночасно навчався в Рівненському педінституті.

За фахом — вчитель математики і креслення. Педагогічній роботі віддав сорок років. Відмінник народної освіти України. Зараз на пенсії. Проживає в селищі Клевань Рівненського району. Опублікував чимало статей в ім'я відновлення історичної правди про діяльність УПА, заради збереження доброї пам'яті про її полеглих героїв.

Член Національної спілки письменників України.

Лауреат обласної літературної премії ім. Валер'яна Поліщука (1991).

Автор 27 поетичних збірок гумору та сатири, серед них:

«Хто є хто» (1991), «Мусить кричати» (1991), «Весела всячина» (1992), «Бувальщина навиворіт» (1992), «Зуб на зуб» (1994); «Відгадаєш ти чи ні?» (1991), «Я за голкою біжу» (1993), «Експонати» (1995), «Шаради» (1997), «Кажуть люди, кажуть» (1998), «Всяк по-своєму міркує» (2000), «Солоненькі витребеньки» (2002), «Хитрий внук» (2003), «Бійтесь Бога, приймаки!» (2003).


Скальський Валентин Романович

Народився 25 червня 1954 року в смт. Демидівка Рівненської області.

У 1971 закінчив Демидівську середню школу, а у 1978 році – радіотехнічний факультет Національного університету "Львівська політехніка”. Працював на Львівському заводі радіоелектронної медичної апаратури, служив у лавах Радянської армії, після чого пішов працювати у НТК "Фізико - механічний інститут ім. Г.В. Карпенка” Національної академії наук України, м. Львів, де працює і по нинішній день. В даний час виконує обов'язки завідувача відділу акустико-емісійного діагностування елементів конструкцій.

За час роботи в НТК (з 1980 р.) ним розроблено низку методик і засобів для проведення неруйнівного контролю методом акустичної емісії виробів та конструкцій, кількісної оцінки об’ємної пошкодженості і статичної тріщиностійкості матеріалів як на повітрі, так і у робочих середовищах. Більшість із них знайшли своє прикладне застосування.

У 1993 р. успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, а у 2003 р. – доктора технічних наук зі спеціальності „механіка деформівного твердого тіла”. За результатами наукових досліджень опублікував понад 200 друкованих праць, серед яких довідниковий посібник „Механіка руйнування та міцність матеріалів”, монографії: „Акустична емісія під час руйнування матеріалів, виробів і конструкцій”, „Оцінка об'ємної пошкодженості матеріалів методом акустичної емісії”, „Some methodological aspects of application of acoustic emission”, „Теоретичні основи акустичної емісії у механіці руйнування” а також 5 препринтів та близько 20 патентів України на винаходи. Його праці опубліковані у таких фахових виданнях як „Engineering Fracture Mechanics”, „Materialwissenschaft und Werkstofftechnik”, „Фізико-хімічній механіці матеріалів”, „Технической диагностике и неразрушающем контроле”, „Відбір та обробка інформації”, „Віснику двигунобудування” тощо. Неодноразово виступав із науковими доповідями на науково-технічних конференціях, симпозіумах та семінарах різного статусу як в Україні, так і поза її межами.

У 1997 р. присвоєно вчене звання старшого наукового співробітника, а у 1998 р. на запрошення польської сторони проходив наукове стажування у Політехніці Свєнтокржиській (м. Кельце). За його безпосередньою участю виконувалась ціла низка наукових міжнародних грантів, серед яких і проекти УНТЦ. Важливим науковим доробком є участь у розробці та запровадженні у дію (2001 р.) Держстандартом України „Рекомендацій щодо акустико-емісійного контролю об’єктів підвищеної небезпеки. Р 50.01.- 01”, а особливо – Національного стандарту ДСТУ 4227–2003. „Настанови щодо проведення акустико-емісійного діагностування об’єктів підвищеної небезпеки”, який чинний від 01.12. 2003 р.

У 2004 р. під його керівництвом у ФМІ НАН України створено лабораторію акустико-емісійних досліджень. Займається науково-педагогічною діяльністю – за сумісництвом працює професором кафедри механіки у Львівському національному університеті імені Івана Франка та на кафедрі зварювального виробництва, діагностики і відновлення металоконструкцій Національного університету "Львівська політехніка”


Романюк Микола Ярославович

Указом Президента України Віктора Ющенка №1199/2007 від 10 грудня 2007 року головою Волинської обласної державної адміністрації призначено РОМАНЮКА МИКОЛУ ЯРОСЛАВОВИЧА

Народився 24 серпня 1958 року у с. Золочівка Млинівського району (тепер Демидівський район) Рівненської області. Має дві вищі освіти за спеціальностями "інженер-технолог" (Львівський лісотехнічний інститут, 1982р.) та "економіст" (Луцький індустріальний інститут, 1995р.)

Трудову діяльність розпочав у 1975 році робітником на Луцькому меблевому комбінаті. Після здобуття вищої освіти повернувся на це ж підприємство, де працював майстром з 1982 до 1983 року.

З 1983 до 1993 рр. - на комсомольській та партійній роботі. Цей період включає роботу на посадах інструктора, заввідділом комсомольських організацій Луцького міськкому комсомолу, першого секретаря Луцького міськкому комсомолу (1984-88рр.), першого секретаря Волинського обкому ЛКСМ України (1988-91рр.), голови комітету у справах молоді і спорту Волинського облвиконкому, заступника начальника управління у справах молоді і спорту Волинської облдержадміністрації. Стаж державної служби - більше 9 років.

З лютого 1993 до листопада 2007 року очолював Волинське головне регіональне управління ЗАТ КБ "Приватбанк".

Громадська робота. Позапартійний. Депутат Волинської обласної ради трьох скликань. У нині діючому складі Волинської обласної ради - член фракції "Наша Україна", заступник голови постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, цінової політики та використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Нагороди. Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, Грамотою Верховної Ради України та Почесною грамотою Національного банку України.

Сімейний стан. Одружений. Дружина Марія Василівна - домогосподарка. Проживають у с. Зміїнець Луцького району. Двоє дорослих синів займаються підприємницькою діяльністю.

Лінько Ярослав Володимирович 

Лінько Ярослав Володимирович -  відомий в Україні та за її межами хірург.

Народився в с.Золочівка Демидівського району. Закінчив школу з відзнакою, вищу освіту здобув у Тернопільському медичному інституті. Стажування проходив у Іваничівській районній лікарні Волинської області, і там його визнали лікарем за покликанням. Пізніше, вчився в аспірантурі, виїжджав у клініки Москви, запозичував передовий досвід. 

Згодом, очолив відділення ортопедії і травматології Київської клінічної лікарні №26. Захистив кандидатську дисертацію по лікуванню і оперативному втручанню колінних суглобів. Щотижня проводить десятки таких операцій.

Ярослав Лінько відкрив власну клініку. За сумісництвом працює лікарем у спортивному клубі «Динамо». Виїжджає на змагання, надаючи при потребі допомогу футболістам-динамівцям.

  • ст. 1 2 3
  • Наша адреса
    35200, Україна,
    Рівненська обл.,
    смт Демидівка,
    вул. Б. Хмельницького, 12,
    тел: (03637) 6-11-94
    E-mail: bibdem@meta.ua

    МИ ПРАЦЮЄМО:
    9:00-18:15 год.
    П’ятниця: 9:00 – 17:00 год.
    Вихідний день: субота
    Вільний доступ
    ві-фі

    До послуг відвідувачів нашої бібліотеки зона вільного wi-fi

    Що читати влітку?
    Список літератури: Що читати влітку учням 5-11 класів
    Книги-ювіляри 2019
    Періодичні видання
    Періодичні_видання











    © 2024 розробник сайту КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради Рівненської області
    Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах