Среда, 19.02.2020, 11:24
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради

 

Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

 

Меню сайту
Опитування
Які бібліотеки відвідуєте?
Всього відповідей: 10
Статистика
Форма входу

Народні умільці

 Перій Галина Костянтинівна
(вишивальниця)

Народилася 15 березня 1947 року на хуторі Новини, які згодом  увійшли  в с.Глибока Долина.

В 1954 році пішла в школу с.Глибока Долина. Після закінчення якої ще здобувала середню освіту в Вовковиївській школі.

Після закінчення вчилася шити у Колесніка Михайла. Він вдома вчив бажаючих шити. 1962 року вийшла заміж, народила троє дітей, побудували хату в селі Глибока Долина, де живе і зараз. Працювала ланковою буряководів, потім на фермі, в школі прибиральницею і знову в ланці до пенсії.

Вишивати навчилася ще з малих років і дуже любила це заняття. Так як не було часу за роботою  вишивати в день, то вишивала ночами. Вишивками прибраний весь будинок. Вишивала різні вироби – рушники, угольніки, серветки, подушки, ясіки, скатертини. Зараз уже не може вишивати бо має поганий зір. Але веде активне життя. У  Свято-Покровській церкві співає в хорі, а  з 2007 року – ще є і старшою сестрицею. Опікується всіма церковними справами. Прибирає в храмі, збирає гроші на ремонт, заказує кому готувати обіди майстрам, які ведуть ремонтні роботи і робить  багато інших, не менш важливих,справ.

Рачинська Єва Філімонівна 

(вишивальниця)

Рачинська Єва Філімонівна народилася 5 жовтня 1951 року в с. Зелене Володимирецького району Рівненської області в  селянській сім»ї. В 1958 році пішла навчатися в Красносільську школу.

Після закінчення навчання в школі почала їздити на заробітки по Україні. Отак приїхавши в с.Глибока Долина і вийшла заміж у 1970 році, де живе і  сьогодні. Народила і виховала двох дітей, а тепер допомагає виховувати внучок, яких має троє.

Вишивати почала після заміжжя і вишиває ще і зараз. Вишиває різні вироби – рушники, наволочки, скатерки, серветки, блузки і ін.. в основному вишиває для родини.


Малецька Мирослава Геннадіївна

(вишивальниця)

Народилася 14 грудня 1949 року в с.Золочівка. Зростала у простій селянській сім’ї: батько – Клим’юк Геннадій Васильович, мати – Клим’юк Євдокія Герасимівна все життя працювали в колгоспі.

У 7 років пішла у Золочівську початкову школу, де навчалась з 1 по 8 клас, бо школа у селі з 1956 року стала восьмирічною. У 9 та 10 клас прийшлось ходити у с.Боремель. Після закінчення середньої школи, вступила на курси хормейстера-баяніста при музичній школі м.Рівного. Отримавши диплом, прийшла працювати завідуючою клубом у с.Ниви Золочівські.

1968 році вийшла заміж за Малецького Василя Семеновича. Народила і виховала троє дітей.

За життя прийшлось працювати на різних посадах і в різних структурах: в сільській раді –  бухгалтером, в торгівлі, в громадському харчуванні, в дитячому садку, в колгоспній конторі.

Вишивати почала з раннього дитинства. Одна з перших вишивок – картинка, зберігається і донині. Вишивала здебільшого вночі і кожної  вільної хвилинки. У творчому доробку майстрині: безліч серветок, подушок, рушників, доріжок, вишита бісером блуза та ікона. Вишиває Мирослава Геннадіївна тільки за одну нитку. Усі вишивки, як намальовані картини: акуратний, дрібненький хрестик, оригінально підібрані узори і кольори. «Вишивання – то моя насолода». – каже Мирослава Геннадіївна.

У нашому селі Мирославу Геннадіївну усі знають як дуже працьовиту жінку, хорошу господиню. У неї скрізь лад: і у домі, і на городі. Вона –  шиє і в’яже, смачно готує і садить все – від квітів до дерев. «Я дуже люблю квіти. Коли мені важко, я йду у квітник і мені стає легше. –  каже майстриня. – З ранньої весни і до пізньої осені цвітуть у мене різні квіти. Першими зацвітають підсніжники, гіацинти, тюльпани, нарциси. Далі – піони, іриси, лілеї. Зараз, коли надворі пізня осінь, радують око альпійські айстри, яких у мене є аж сім кольорів та хризантеми.» А ще Мирослава Геннадіївна, завзятий городник і садівник. Сад біля хати – посаджений її руками і  кожної весни вона садить все нові і нові дерева та кущі, висіває і розмножує нові сорти овочевих культур. А у затишних кімнатах господині – радують око вазони.

         З усього видно, що Мирослава Геннадіївна людина творча, любить красу і прагне творити її своїми руками. Вироби свої дарує дітям, внукам, рідним. Найближчим часом планує вишити плаття улюбленій невістці та собі блузу. 
 

  ст. 1 2 3 4
Наша адреса
35200, Україна,
Рівненська обл.,
смт Демидівка,
вул. Б. Хмельницького, 12,
тел: (03637) 6-11-94
E-mail: bibdem@meta.ua

МИ ПРАЦЮЄМО:
9:00-18:15 год.
П’ятниця: 9:00 – 17:00 год.
Вихідний день: субота
Вільний доступ
ві-фі

До послуг відвідувачів нашої бібліотеки зона вільного wi-fi

Що читати влітку?
Список літератури: Що читати влітку учням 5-11 класів
Книги-ювіляри 2019
Періодичні видання
Періодичні_видання© 2020 розробник сайту КЗ "Центральна бібліотека" Демидівської селищної ради Рівненсьої області
Конструктор сайтів - uCoz